11/23/2015

Deprecja?

Hejka!
Dzisiaj znowu do was przychodzę z poważniejszą notką, ponieważ dużo osób ma depresje i chciałam się jakoś wypowiedzieć na ten powszechny temat. Najpierw napiszę czym dla mnie jest depresja, a później wkleję wam czym depresja jest dla ekspertów. Moim zdaniem depresja jest chorobą, która niszczy od środka każdego człowieka bez wyjątków. Często nie widać, że ktoś ma depresje. Dopiero po jakimś czasie można zauważyć, że dana osoba inaczej się zachowuje, rzadko się uśmiecha, bierze dużo leków. Już wtedy możecie mieć czerwoną lampkę w głowie ,,Oho trzeba tej osobie pomóc,, Nawet jeżeli ta osoba będzie wam wmawiać w żywe oczy, że ona jest po prostu zmęczona nie możecie jej wierzyć, ponieważ ona sama sobie nie pomorze...Trzeba tą osobę umówić za wizytę do psychologa lub do psychiatry. Rozmawiać z nią, nawet jak nie będzie chciał/a rozmawiać zmuszać ją! Pewnie teraz kilka osób pomyśli, ty nic nie wiesz o tej chorobie i twoje zdanie nikomu się nie przyda. Wierzcie mi znałam osobę (na  szczęście dalej znam) która miała depresje. W porę jego rodzina i ja zauważyliśmy, że coś jest nie tak z nim i umówiliśmy go na wizytę.


Zaburzenia depresyjne (inaczej depresja, od łacina  depressio – „głębokość”, deprimere – „przygniatać”– pojęcie stosowane w terminologii psychiatrycznej , odnoszące się do zespołów objawów  depresyjnych występujących w przebiegu chorób afektywnych,. Zespoły te objawiają się głównie obniżeniem nastroju smutkiem, przygnębieniem, niską samooceną.

*Wzięłam to z WikipediiMam nadzieje, że was ilość tekstu nie speszyła do przeczytania :) 
Do następnej notki!
Bayu 

10 komentarzy:

 1. Co powiesz na wspólną obserwację. ?? Zapraszam serdecznie do mnie nowy post
  staram się o współpracę z pewną firmą z branży modowej, byłabym niezmiernie wdzięczna jeśli poklikałabyś w linki do ubrań w moim najnowszym poście i skomentowała pod nim jeśli to zrobiłaś. Umożliwi mi to współpracę z nimi. Z góry pięknie dziękuję :*
  http://nicole-500.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Nominowałam Cię do LBA! ;)
  Więcej w poście na moim blogu: http://inaczej-dree.blogspot.com/2015/11/lba.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze, nie mam pojęcia czy mam depresję, lecz na pewno należę do tych skrytych osób które często udają, że wszytko jest ok, a przy moim chopaku otwieram się i potrafię płakać przez godzinę albo dużej :/ Jednak ostatnio stało się coś co strasznie mi pomogło, miałam zły dzień, szłam z chłopakiem do szkoły, spóźniłam się, dyrektor zaczął na nas krzyczeć a ja juz ze łzami w oczach poszłam na matematykę. Dokładniej zajęcia dodatkowe, mój pan od matematyki który jest nauczycielem najlepszym na świecie i w sumie moim ulubionym, od razu widział, że coś jest nie tak, zaczęłam płakać i mówić wszytko co mi leży na sercu, nie do końca wiedziałam wtedy czemu, ale czułam, że tak powinnam zrobić. Na tej lekcji zostałam tak dowartosciowana i podniesiona na duchu jak nigdy dotąd. Od tego czasu minąy już jakieś dwa tygodnie, ale za to nie miałam żadnego gorszego dnia. (Nie mam pojęcia czy ma to jakiś sens, ale chciałam napisać, że osoby którym jest źle, powinny rozmowiac z kims Kto im pomoże, bo na moim przykładzie widzę, że to naprawdę pomaga)

  Sometimes my-klik!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam za literówki pisze z telefonu :)

   Usuń
 4. Bo depresję trzeba zwalczać a nie od niej uciekać! Post wspaniały , fajnie że poruszyłaś ten temat!
  MELA BLOG

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę świetnie że poruszyłaś ten temat. Coraz więcej nastolatków popada w depresje po przez hejty rówieśników i uciekają od nich po przez naprawdę straszne rzeczy takie jak np. okaleczanie sie.
  Pozdrawiam,
  Szwajjka
  Zapraszam na świąteczną akcje. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczny blog, zapowiada się bardzo ciekawie :)
  Zapraszam do mnie na nowy post oraz do obserwacji- na pewno się odwdzięczę :)
  www.killukitty.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również znam osobę, która boryka się z tym problemem. Nie możemy być obojętni, gdy widzimy niepokojące zachowanie.
  Świetnie napisane, blog zapowiada się super.

  Obserwujemy?
  seendixsecret.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Super blog aż chce się obserwować :D
  http://juliaobi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń